Kupowanie Facebook lajków. Zalajkować wszystko na Facebook.

Kupowanie Facebook lajków

Kupowanie Facebook lajków. To kolejna możliwość by usiłować na siłę zwiększyć ruch na swoim Facebook fanpage. Podkreślę, kolejna możliwość by wykreować sztuczny ruch. Bo oczywiście to zwykła manipulacja. Ale ponieważ już wyjaśniłem dlaczego nie warto kupować fanów Facebook oraz dlaczego nie warto kupować reklamy Facebook fanpage to odniosę się do pozostałych możliwości czyli między innymi kupowanie Facebook lajków. Lajki dla przypomnienia to reakcja użytkowników na opublikowaną treść w Facebook.  Mogą polubić dany wpis, zdjęcie lub film. Dodajmy iż Facebook poszerzył zakres możliwości o wyrażenie swoich kilku innych emocji (zachwyt,oburzenie, rozbawienie,zasmucenie).

Kupowanie Facebook lajków

Tak w zasadzie dla samego wypromowania Facebook fanpage nie ma znaczenia ile osób coś zalajkuje (tak określmy sumę reakcji). Nie ma znaczenia bezpośredniego. Nadmieńmy iż wypromowanie Facebook fanpage to ilość fanów Facebook fanpage. Nasz cel gdybyśmy takowy mieli to po prostu wypromować tak fanpage by było na nim jak najwięcej fanów. Mając te informację rozwinę myśl o braku bezpośredniego znaczenia. Zazwyczaj ktoś polubi fanpage lub nie. Po prostu. Gdy polubi otrzymuje z niej treści. I albo jakość treści utrzyma fana w fanpage albo nie. Ilość lajkowań – czyli ilość osób które zareagowały na te treści wpływa na oddalenie w czasie decyzji o cofnięciu decyzji o polubieniu fanpage. Czyli bezpośrednio lajkowania nie mają wpływu na naszą promocję ale pośrednio tak.

Czyli znów musimy cofnąć się do moich poprzednich postów gdzie udowodniałem iż kupowanie martwych dusz nie ma sensu. Teraz macie pełny obraz sytuacji. Martwe dusze nie reagują na wpisy. Nie ma reakcji – jest szybsza decyzja o emigracji z fanpage. Czyli nasz cały marketing osadzony na sztucznym pompowaniu fanpage (w tym też samo kupowanie Facebook lajków) okazuje się nie trafiony a pieniądze wyrzucone w błoto.

Czy są w ogóle jakiekolwiek korzyści z kupowania lajków? Ja osobiście w zasadzie widzę tylko jeden przypadek gdzie takie co by nie było oszustwo daje wymierny zysk. Tylko proszę trzymać się krzesła, ok? Bo to co zaraz napiszę jest bardzo kontrowersyjne. Otóż szkoły organizują na Facebook konkursy np taki: każde dziecko namaluje obrazek, obrazek jest wstawiany na Facebook fanpage. Wygrywa te dziecko które dostanie najwięcej lajków. I sam widzę iż informacja o tym by zalajkowac dane zdjęcie bo dane dziecko musi wygrać krąży po całej rodzinie i wszystkich znajomych. Czasem nawet lecą rodzice do sąsiadów, sklepikarzy czy kogo tam jeszcze wynajdą by zalajkować dzieło dziecka. A tu wystarczy sobie wejść na serwis gdzie sprzedają lajki i za 15 złotych zapewnić dziecku wygraną – bo lajkow będzie tysiące..

Podsumowując podkreślę zdecydowanie iż kupowanie Facebook lajków wpisów,filmów i zdjęć to bzdura, głupota, tracenie pieniędzy i oszustwo.

Written By
More from Rithven

Zaleta włoskich miast. Bibbona w Toskanii oferuje wiele wspomnień

Zaleta włoskich miast. Bibbona w Toskanii to dobry przykład na to,że nieważne...
Read More