Muzeum Powstania Warszawskiego przykładem nowoczesnej prezentacji

Muzeum Powstania Warszawskiego przykładem nowoczesnej prezentacji

Muzeum Powstania Warszawskiego przykładem nowoczesnej prezentacji. Cóż oznacza ten tytuł dla mnie? Bo muzeum nie zawsze kojarzy się z nowoczesnością (nie mylmy z muzeum sztuki nowoczesnej). Muzeum Powstania Warszawskiego prezentuje przecież bolesny epizod historii. Nie będę tu pisał o mojej opinii na temat tego krwawego zrywu nadziei. To zostawmy na kiedy indziej. Lub w ogóle. Bolesność przez bolesność. To ciężki temat.

Muzeum Powstania Warszawskiego przykładem nowoczesnej prezentacji

Zanim moi drodzy przejdę do samego muzeum. Byłem w Polsce tylko w jednym muzeum które bije na głowę (może i nie na głowę ale zapadło mi w pamięci bardziej) niż te warszawskie. O samym moim faworycie napisze w przyszłości ale wyjaśniam co u mnie zapunktowało. Właśnie ta nowoczesność. Czyli wykorzystanie wszelkich możliwych lub dużą ich część sposobów dotarcia z wiedzą do zwiedzającego. Przygotowanie klimatu – dźwięki  i obrazy (obrazy nie statyczne a dynamiczne!). To znajdziecie w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Muzeum Powstania Warszawskiego przykładem nowoczesnej prezentacji

Z zewnątrz mnie nie zachwyciło. Ot – każdy ma inne gusta. Za to w środku – worek z kosztownościami. Dosłownie. Mundury,zdjęcia,broń,filmy (poukrywane w ścianach – mimo tłumu oglądanie przez wizjerki tworzy taki kokon osobisty), dźwięki, gazety,samolot. Ach. Dużo tego. To jest muzeum gdzie spędzisz trochę czasu. Więc jak na atrakcję dnia (główną i w zasadzie jedyną – po co więcej) idealnie! Tutaj składam podziękowania za prowadzenie przez lata i rozwijanie tej perełki polskich muzeów – fachowa robota (czy są ważne doniesienia „polityczne” kto,dlaczego, z jakiego poparcia? Nie. Zresztą to i tak większość prasowych bzdur). Świetna strona internetowa muzeum pokazuje dużo więcej niż ja tutaj napisałem – zachęcam: Muzeum Powstania Warszawskiego.

Muzeum Powstania Warszawskiego

ciemność to nie sojusznik komórki

Czyli wyjaśniając – mam kilka zdjęć (raczej spędzałem czas na wczuwanie się,  otwieranie duszy i serca na ekspozycję w tym magicznym miejscu) które zrobione z komórki (ach, nie przygotowałem się) wyglądają – fatalnie. Było po prostu za ciemno jak na tak marny sprzęt. To nie wina muzeum. Zresztą przeglądając zdjęcia w internecie osoby posiadające sprzęt profesjonalny łatwo obchodzą tą „ciemność” – zdjęcia są piękne. Wracając do moich zdjęć – wstawiam je tutaj gdyż jak wielokrotnie wspominałem korzystam tylko ze zdjęć o licencji CC0 lub moich. Nie mam czasu i chęci by bawić się w dogłębne czytanie licencji innych lub czasu (to zajmuje mnóstwo czasu!!) by poprawnie nawet dać odnośnik do autora zdjęcia (licencja share alike – głównie Wikipedia ale i inne źródła tego wymagają).

Muzeum Powstania Warszawskiego budynek

Muzeum Powstania Warszawskiego wystawa

Chcesz zobaczyć inne ciekawe, często piękne miejsca w Polsce? Zapraszam: Rithven Blog& Blog Podróże po Polsce

Najtańszy nocleg w Warszawie – promocje!Booking.com

Written By
More from Rithven

Newsmag magazyn gazeta portal szablon wordpress

Newsmag magazyn gazeta portal szablon wordpress. To jest bardzo dobry szablon wordpress...
Read More