Pałac Lipskich w Czerniejewie. A dookoła piękny park.

Pałac Lipskich w Czerniejewie

Pałac Lipskich w Czerniejewie. W czasie jednych z podróży z żoną typu „wycieczka, wycieczka – hej przygodo” odwiedziliśmy ten piękny pałac. Przeglądając zdjęcia widzę radość malującą się na naszych twarzach co tylko świadczy dobrze o miejscu które nas krótko ugościło. Nie wynajęliśmy tam pokoi chociaż przeglądając stronę internetową właściciela (na marginesie – świetna i profesjonalna strona – aż się chce oglądać) cenny są odpowiednie do tego typu obiektów. Wstąpiliśmy na chwilę, odsapnąć. Zresztą uwielbiam zwiedzać polskie zabytki. Czasami okazuje się, że spotykasz właściciela pasjonatę który z ogniem w głosie opowiada Tobie jak jeździ po świecie po aukcjach antyków szukając czegoś co by upiększyło zamek, dwór, pałac. I to za naprawdę małe pieniądze – co nie oznacza wcale że kupujesz niewartościową rzecz. Zresztą to jest naprawdę ciekawy temat do osobnego wpisu. Wracając do Pałac Lipskich w Czerniejewie – był okazały. Pałac jak się patrzy. Zadbany co cieszy. Piękny szeroki dziedziniec z którego można zobaczyć całą dostojność i okazałość budynku. Park – piękny. W swojej dzikości. Byłem w parkach (które na pewno umieszczę na tej stronie) zaaranżowanych po czubek drzewa. Każdy ma coś w sobie. Ten miał – zapewniam. Pałac Lipskich w Czerniejewie to kolejny przykład iż nasz kraj jest piękny. Tylko trzeba go chcieć zwiedzać. Życzę wam i czasu i chęci i co by nie mówić trochę gotówki. My z żoną staramy się robić objazdówki. Wybieramy jakiś punkt bazę do odpoczynku i hej..przygodo. A tam, za kolejnym zakrętem, za kolejnym drzewem czai się piękna Polska. Aż mi się chce znów gdzieś wyjechać…

Pałac Lipskich w Czerniejewie

Pałac w Czerniejewie – pałac Lipskich – znajduje się na północnym skraju miasta, połączony z nim długą aleją, wzniesiony w latach 1771-1775 dla Jana Lipskiego według projektu architekta Ignacego Graffa. Pałac pierwotnie późnobarokowy, piętrowy z dwoma skrzydłami i dwoma dziedzińcami. Pierwszy, zewnętrzny (tzw. avant-cour, przeddziedziniec) ma po bokach wozownie i stajnie. Drugi, wewnętrzny (tzw. cour d’honneur, dziedziniec honorowy) otoczony jest z boków dwiema oficynami. (wikipedia)

Co prawda zdjęcie może które umieszczę za chwile może u ciebie wzbudzić podejrzliwość co do napojów którymi się raczyłem ale przysięgam – to był tylko energetyk (co też niektórzy mogą sobie interpretować nadal po swojemu).

Pałac Lipskich

No i ten uroczy park:

Pałac Lipskich w Czerniejewie park

Pałac Lipskich w Czerniejewie położony jest blisko Gniezna. Do Poznania jest niedaleko. Autem to „chwila” więc to dobry pomysł by urozmaicić sobie pobyt – zachęcam!

Najtańszy nocleg w Poznaniu – promocje!Booking.com

Written By
More from Rithven

Czy reklamować się na Facebook? Jakie mamy możliwości?

Czy reklamować się na Facebook? Jeszcze z rok,dwa bym zdecydowanie odpowiedział,że oczywiście...
Read More