Reklama Facebook Fanpage Allegro. Czy jest skuteczna?

Reklama Facebook Fanpage Allegro

Reklama Facebook Fanpage Allegro. Możliwe,że ktoś z Was kiedyś wpisał taki zbitek haseł w Google. Zapewne spowodowane było to chęcią szybszego wypromowania swojego fanpage na Facebook. Zapewne myśleliście sobie iż oferowany na Allegro dostęp do stron fanowskich gdzie łączna liczba fanów przekracza milion to dobry interes. Niestety mam dla Was złą wiadomość. Straciliście pieniądze i prawdopodobnie nikt nie zobaczył Waszej reklamy. Ale zapewniam, była ona wyświetlona. Jak to jest możliwe?

Co to jest fanpage?

Jest to w skrócie strona poświęcona czemuś (gazecie,aktorowi,politykowi,marce,ruchowi społecznościowemu albo nawet grupie ludzi którzy nie oglądają telewizji w poniedziałek). Grupa ludzi którzy polubili jakikolwiek fanpage na swojej stronie głównej mają pokazywane wpisy z tego fanpage. Czyli osoba która polubiła stronę fanowską nawet nie musi na nią wchodzić by zorientować się co tam napisano nowego. Może się okazać iż odbiorca zareaguje na pokazany wpis – poleci go swojemu znajomemu, napisze pod wpisem coś co wzbudzi dalszą dyskusję czyli zwiększy zainteresowanie tym wpisem. Może wpis polubić lub nie. Ogólnie wszystko prowadzi do jednego: do zwiększenia liczby osób lubiących dany fanpage.

Reklama Facebook Fanpage Allegro

Szybko odnajdziecie na allegro lub innym serwisie oferującym kupno/sprzedaż ofertę typu „Reklama Facebook Fanpage Allegro 1000000 fanów” lub „Reklama Facebook Fanpage Allegro 2970000 fanów”. Jest to prosta oferta – za 15 do 30 złotych kupujecie reklamę swojego fanpage na różnych fanpages gdzie łączna liczba fanów wynosi tyle ile w tytule aukcji. Na pierwszy rzut oka to wydaje się naprawdę dobra oferta gdyż za te pieniądze płacąc bezpośrednio Facebookowi dotrzesz może do 10000 ludzi. Jak tu nie skusić się na takie konfitury?

Czy kupię dostęp do miliona fanów na Allegro?

Oczywiście,że tak. Na Allegro kupiona usługa reklamowa będzie wykonana. Strony fanowskie dzięki którym zobaczy Twoją reklamę aż milion osób istnieją. Sprawdzałem sam.

Skuteczność kupionej reklamy Facebook Fanpage Allegro

Żadna. Wiem,że to zabrzmiało brutalnie. Ale taka jest prawda. Nawet jednego fana nie zdobędziecie. Pieniądze wyrzucone w błoto. Zapewne myślisz,że to co mówię jest nielogiczne. Bo przecież dopiero co napisałem iż moją reklamę obejrzało milion osób. To po prostu nie możliwe by nawet jedna osoba nie zareagowała na tą reklamę. Musiała zrobić cokolwiek chociaż jedna osoba. Zwykłego like dać albo napisać „spadaj” pod jakimś postem. COKOLWIEK. Niestety,nadal podtrzymuję to co powiedziałem. Ani jeden fan nie wykonał jakiejkolwiek czynności. Ani jeden. Wyjaśnienie jest proste.

Fanpage pełen fałszywych kont

Niestety, to prawda. Od razu mówię iż sprawdziłem (jak sprawdzać fanpage pod kątem fałszywych kont kiedyś  napiszę,tylko jak sami widzicie na mojej stronie poruszam raczej inną tematykę która zabiera mi bardzo dużo czasu). Temat na tyle mnie zaciekawił iż znalazłem potwierdzenie i od drugiej strony czyli jak szybko zdobyć fanów na fanpage. Dlaczego posiadając taką wiedzę fanpage Rithven Edycja Polska ma tylko 500 fanów? O tym też napiszę z tym,że już teraz podam dobrą radę: nie zdobywajcie na siłę fanów. Po prostu.

Facebook czy Allegro

W kontekście tego co powiedziałem, musisz przyznać iż wygrywa Facebook. Bezpośrednio od Facebook powinieneś kupić reklamę. Co prawda jest o wiele droższa ale dostajesz dostęp do pełnej statystyki – kto zobaczył, jak zareagował, komu polecił oraz wiele innych informacji których nie uzyskasz kupując reklamę poza Facebook czyli na przykład w Allegro. Zapewne zastanawiasz się dlaczego nic nie napisałem o tym że reklama kupiona na Facebook jest skuteczna. Bo to o wiele ciekawsza sprawa niż reklama kupiona na Allegro i opiszę ją w innym artykule.

Written By
More from Rithven

Dodawanie portali społecznościowych do strony internetowej

Dodawanie portali społecznościowych do strony internetowej to będzie temat moich kolejnych artykułów....
Read More