Zwiedzanie Polski czyli odkrywanie polskich zabytków. Dwór w Bychowie

Odkrywanie polskich zabytków

Zwiedzanie Polski czyli odkrywanie polskich zabytków. Uwielbiam zwiedzać Polskę. Nam wydaje się, że Polska nie ma nic do zaoferowania. Ja wiem,że jest inaczej. Mam dwa ulubione miejsca w Polsce do zwiedzania. Są to województwa pomorskie i dolnośląskie. Wiem,że tam moje wyjazdy samochodem by coś zobaczyć to jak wyjście do lasu. Lasu pełnego grzybów. Gdzie nie spojrzysz – grzyb. Często okazuje się, że mam za mało wiaderek, siatek by pomieścić te dary lasu.

Zwiedzanie Polski czyli odkrywanie polskich zabytków

Odkrywanie polskich zabytków to moja może nie pasja ale coś co zawsze powoduje u mnie przypływ pozytywnej energii. Nie pasja gdyż nie mam czasu by w sposób ciągły podsycać ten ogień. Praca – Dom. Dom – Praca. Kto nie zna tej szarej prozy życia? Cóż. Zazwyczaj to ja jestem w tym nieszczęsnym cyklu unurzany po czubek głowy. Niemniej. Jeżeli uda mi się tylko z żoną wyrwać poza ten schemat to spotykają nas chwile które zapamiętujemy na całe życie. I zazwyczaj to jest związane właśnie z zwiedzaniem Polski i odkrywaniem polskich zabytków. Mogą to być zamki, mogą to być kościoły lub dworki. W takich miejscach czegoś się uczymy bo często są muzea. W takich miejscach często mamy refleksję – bo mamy okazję stać przy grobie króla lub innego możnego z dawnych czasów. Można wymieniać i wymieniać. Ale fakt jest jeden. Siedząc w domu lub ciągle na plaży Bałtyku (przyznam, że mamy najpiękniejsze plaże jakie widziałem – ah, ten drobny i złocisty piasek…) – nie jestem (i na szczęście żona też) odpocząć. Coś nas nosi wiec wsiadamy do auta i odkrywamy takie miejsca jak:

Dwór w Bychowie na szlaku dookoła Jeziora Żarnowieckiego

Z tego szlaku (autem nie rowerem) mam naprawdę kilka niezłych wspomnień gdyż po prostu jest mnóstwo ciekawych miejsc. Czasami są to zdewastowane budynki dworów – bo PRL umieścił tam PGR. Czasami są to dworki w odbudowie a czasami już kompletnie zakończone projekty odtworzenia dawnego blasku chwały.

Dwór w Bychowie

Jest właśnie takim miejscem. Kompletnym. Po prostu błyszczy. Historia miejscowości Bychowo sięga średniowiecza. Sama historia dworu w Bychowie jest krótka – XIX wiek budowa, w PRL zdewastowany, w wolnej Polsce odkupiony i odrestaurowany. Obecnie jest tam hotel. Jest to bardzo powszechny schemat – tyle złego te czasy PGR-ów zrobiły na polskich ziemiach. Oby nigdy nie wróciły. Poniżej przedstawię kilka moich zdjęć.

Dwór w Bychowie

Zachęcam wszystkich którzy przyjechali na wakacje do Trójmiasta lub na plaże Bałtyku by wsiedli w samochód i wyruszyli na szlak dookoła Jeziora Żarnowieckiego – czeka na Was mnóstwo atrakcji. Zapewniam!

Najtańszy nocleg w Sopocie – promocje!Booking.com

Chcesz zobaczyć inne ciekawe, często piękne miejsca w Polsce? Zapraszam: Rithven Blog& Blog Podróże po Polsce

Written By
More from Rithven

Dodawanie portali społecznościowych do strony internetowej

Dodawanie portali społecznościowych do strony internetowej to będzie temat moich kolejnych artykułów....
Read More