Dresden niemiecki krążownik II poziomu

0
Dresden niemiecki krążownik

Dresden niemiecki krążownik II poziomu. Zwyczajna łajba. Co tu więcej pisać? Next!

Kolberg niemiecki krążownik III poziomu

0
Kolberg niemiecki krążownik

Kolberg niemiecki krążownik III poziomu. Przyzwoity krążownik. Wytrzymały, bez torped, pali i przebija ale na dystans.

Karlsruhe niemiecki krążownik IV poziomu

0
Karlsruhe niemiecki krążownik

Karlsruhe niemiecki krążownik IV poziomu. Przeciętny jak na tym poziomie krążownik. HE słabe. No ale ma torpedy.

Konisberg niemiecki krążownik V poziomu

0
Konisberg niemiecki krążownik

Konisberg niemiecki krążownik V poziomu. Szybko strzela, pali jak piekł, torpedy, wrotny,szybki. Godny poleceni jak n V poziom.

Aoba japoński krążownik VI poziomu

0
Aoba japoński krążownik

Aoba japoński krążownik VI poziomu. Nie polecam. W dobrych rękach – świetny. Torpedy japońskie 10km zasięgu ale kąty zrzutu wymagające pokazania całej burty. Podpala wyśmienicie. Liczne i szybko strzele działa. Ale to jest okręt bardzo delikatny. Łatwo tonie. Nie potankujesz nim. Podsumowując: świetny ale bardo wymagający (jak większość japońskich krążowników).

Cossak brytyjski niszczyciel VIII poziomu

0
Cossak brytyjski niszczyciel

Cossak brytyjski niszczyciel VIII poziomu. Jest to niszczyciel, który mówi mi „jestem dobry”. Czuję pływając nim, że jest dobry ale mam awersję do niszczycieli (nie dlatego że gram na bebekach). Za często zdychałem na bliskich dystansach (średnie tiery) by zmusić się do gry w pewnym zwarciu i czerpać z tego przyjemność.

Miałem szczęście dostać ten okręt w ramach giftu od Amazon Prime (pisałem o tym tutaj HMS Cossack za darmo – Amazon Prime). Mam 3 dni na wytestowanie okrętu.

Cossak brytyjski niszczyciel VIII poziomu – problemy niszczycieli

Granie niszczycielami jak miałbym tak podzielić w WOWs dzieli się generalnie na trzy etapy (moje subiektywne odczucie). Początkowe tiery to oczywiście mały zasięg torped i mało życia ale ogólnie mam wrażenie, że okręty dużo tam wytrzymują i jest taka naparzanka (najlepsza taktyka to focusować – takie wilcze stada – by dobić pojedynczego wroga i później skupić się na drugim; przegrywa drużyna gdzie każdy sobie strzela gdzie chce).

Środkowy etap – dla mnie straszny w generalnym ujęciu. Dla różnych nacji może być to tier IV i V a dla innych może się ciągnąć prawie do końca drzewka. Chodzi o to, że wykrywalność własna okrętu (czyli zasięg po którym okręty wroga Ciebie zobaczą) jest równy (może być minimalnie większy lub mniejszy) zasięgowi Twoich torped. I w sumie jesteś zmuszony do ujawnienia się a na tych poziomach okręty wroga mogą przywalić samodzielnie tak mocno, że utoniesz. Ponieważ niszczyciele na tych poziomach w stosunku do np. bebeków to drewniane szalupy ratunkowe. Za dużo ugrałem się na tym etapie i mam straszną awersję (nie jest funem yolować mimo woli).

Końcowy etap – znów jest miło i przyjemnie bo zasięg torped jest znacznie wyższy niż zasięg własnej wykrywalnosći.

Cossak brytyjski niszczyciel VIII poziomu – dlaczego go nie lubię

Cały ten mój wywód służył do tego byście zrozumieli dlaczego ja Cossaka nie lubię mimo poczucia, że to dobry okręt. On zmusza do walki jakbym pływał niszczarką z drugiego etapu. To jest świetni niszczyciel niszczycieli. Torpedy są ale tylko jedna wyrzutnia (na szczęście jakoś się ładują szybko w miarę). Za to ma świetne działa i to jest jego moc. Ale nie oszukujmy się – co jest dobre do topienia dedeków nie jest dobre w bezpośrednim starciu z średnio ogarniętym graczem pływającym na np. Odinie.

Podsumowując – jest mnóstwo graczy, którzy są o wiele, wiele lepszymi dowódcami niszczarek niż ja i gra takimi okrętami jak Cossak czy Maass (niszczyciel niemiecki VII poziomu) sprawia im przyjemność, radzą sobie i kręcą jakieś boskie wyniki. Ja wolę Fubuki. Po prostu.

Edit: zapomniałem zrobić print screena (okręt był tylko na 3 dni) więc to zdjęcie okrętu z podglądu sklepu premium.

HMS Cossack za darmo – Amazon Prime

0
HMS Cossack za darmo

HMS Cossack za darmo. Czyli kto ma Amazon Prime zlinkowany z kontem WOWs znów może mały prezencik przytulić. W tym przypadku 3 dni testowania okrętu (Complete a special mission to get containers and a 3-day rental of Tier VIII destroyer Cossack). Link do prezentu: https://gaming.amazon.com/loot/worldofwarships.

HMS Cossack za darmo – Amazon Prime

Ja osobiście mam konto Amazon Prime (pominę moją opinię o ofercie filmowej bo to mało istotne) i korzystam z takich wrzutek prezentowych. Uwielbiam je bo jestem w stanie wiedzieć czego nie kupię (ahhaaa). Ostatnio był (WOWs darmowe 5 kontenerów i statek premium) Massachusetts i mi ten okręt nie przypadł do gustu. Teraz mam Cossaka i mam mieszane uczucia (szerzej napiszę w oddzielnym wpisie) ale już wiem, że to nie będzie okręt mojego pierwszego wyboru.

problemy WOWs – WG napluło mi w twarz. THARSHEBLOWS2020

0
problemy WOWs - WG napluło mi w twarz

problemy WOWs – WG napluło mi w twarz. Dosłownie tak się czuję. I jest to związane z problemem o którym już wcześniej wspomniałem. Mówię o dziwnej a wręcz jakiejś szaleńczej konstrukcji rozdawanych kodów w ramach jakichś prezentów dla graczy.

problemy WOWs – krótkoterminowe kody

W WOWs są kody (sam pisałem o nich w Nowe kody do WOWs – wrzesień 2020 i w Kody do WOWs – działające sierpień 2020). W profilu gracz wkleisz sekwencje liczb i liter, akceptujesz i jeżeli kod jest ważny to na koncie WOWs dostajesz przeróżne nagrody (od ileś dni konta premium, poprzez flagi, kasę a na kamo kończąc). To jest normalne, że kody mają swoją czasową ważność. To jest normalne, że mogą być ważne miesiąc czy tydzień (zazwyczaj na czas trwania jakiegoś eventu). To jest na tyle długi czas by gracze aktywni skorzystali a by ci co odeszli już dawno z tej gry nie narzekali, że jak wrócą po roku to coś nie działa. Ale WG ma swój chory (tak, nie boję się użyć tego słowa) system ograniczeń czasowych. No przyznajcie sami, że

problemy WOWs – WG napluło mi w twarz

danie graczom kilkanaście minut na realizację kodu to jakiś szajs. Dopiero co wrzucili na fb info, że jak pojawi się kilka wpisów to aktywują kod THARSHEBLOWS2020 na piracką flagę (nic nie daje ale ładnie wygląda – można sobie wrzucić na maszt) a już za chwilę nie działa. I nie chce mi się wierzyć w te głupie tłumaczenia WG, że aktywowali limit 10.000 użyć kodu. Przecież widzę ile mają użytkowników (staty serwera) – nikt mi nie wmówi, że 30% graczy na świecie miało odpalonego fb akurat na WOWsie i odświeżali stronę szukając najnowszych informacji i rozeszło się to w kilkanaście minut. W ogóle sam fakt wkurzania aktywnych graczy w ten sposób (jedni dostali – inni nie) jest oburzający. Zresztą na redicie i na fb są głosy oburzenia ale uwaga: nieliczne. Bo ogólnie mało ludzi siedzi na fb wowsa i nawet na ogólnym wątku WOWsa na redicie. No jprld. I WG śmie tak głupio się tłumaczyć??

Czy przestanę grać? Oczywiście, że nie – ale WG może mnie pocałować…

WOWs kupon rabatowy. Na co wydać?

0
WOWs kupon rabatowy

WOWs kupon rabatowy. Na co wydać? No właśnie. Siedzę sobie na forum WOWs i czytam, że na jakiś okręt. BZDURY! W ten sposób nie wykorzystamy maksymalnie kuponu. Moja rada?

WOWs kupon rabatowy. Na co wydać?

Ostatnio z okazji rocznicy World of Warships WG rozdało mnóstwo kuponów rabatowych – głównie chodzi o zniżkę 30% na zakup czegokolwiek w sklepie (gotówka) oprócz rzeczy już przecenionych. Na forach WOWs gracze zadają pytania na co wydać kasę z tym kuponem. Są rożne odpowiedzi ale wszystkie dotyczą okrętów. Jedni polecają taki a inni owaki. Błąd. Ten kupon powinno się wydać na DUBLONY. Po co wydawać żywą gotówkę na okręt jak można kupić dublony ze zniżką 30% i wykorzystać odnawialny kupon w grze na zakup okrętu za dublony (25%). Czyli można kupić okręt premium z podwójnym rabatem.

WOWs Jaki okręt za węgiel?

0
WOWs Jaki okręt za węgiel

WOWs Jaki okręt za węgiel? Ponieważ zebrałem pokaźną liczbę węgla a obecnie trwa jeszcze event rocznicowy i jest okazja do zdobycia superkontenera za zwycięstwo okrętem poziomu X to postanowiłem poszukać informacji o dostępnych „dziesiątkach”.

WOWs Jaki okręt za węgiel?

Te pytanie oraz jaki okręt 10 poziomu za węgiel wklepywałem w googlasa w rożnych językach. Problemem z uzyskania odpowiedzi był Smoleńsk. Okręt ten wycofany został dość niedawno więc kompletnie zaburzał znalezienie sensownej informacji. A już modyfikacji zapytania „jaki okręt 10 poziomu za węgiel ale nie Smoleńsk” googlas nie wytrzymywał.

Co mi udało się znaleźć? Ogólnie polecane IX i X. Ogólnie, że plusy ujemne i plusy dodatnie. Ogólnie, że.. no mało przydatne informacje. Nawet zajrzałem na fantastyczną rozpiskę Mouse’s Catalog (na forum WOWs), która też mi za mocno nie pomogła. Musiałem pomóc sobie sam.

WOWs Jaki okręt za węgiel? To jest złe pytanie

W swoim porcie mam już premki, więcej niż kilka. Zaczynam powoli czuć benefity z posiadania premek a szczególnie różnych z danej nacji. Mam dużo niemieckich premek w przeróżnych poziomach i jestem już w stanie przerzucając kapitana z premki do premki skorzystać z każdej ciekawszej okazji do podbicia poziomu tego kapitana a co ważniejsze skorzystać na większej ilości okrętów z wysoko poziomowego kapitana (na niemieckich premkach dodatkowa! + przeżywalność). To jest jak samonapędzający się mechanizm. Obecnie jestem na etapie zbierania camo bo więcej wpada niż wypada (oszczędzam własnie dzięki premkom bo mają stałe kamuflaże a bitew drzewkowymi aż tylu nie robię). Piszę o tym bo o pewnych aspektach dowiadujemy się później, w miarę rozbudowania swojego konta (w skrócie więcej zarabia jeszcze więcej). Dlatego tak ogólne pytanie „Jaki okręt za węgiel” jest za ogólne bo zanim znajdziemy odpowiedź powinniśmy znaleźć odpowiedzi na mniejsze pytania.

WOWs Jaki okręt za węgiel? Jaka nacja?

To jest bazowe pytanie. Właśnie związane z kapitanem. Nawet najgorsza premka z danej nacji da nam kopa w szybszym rozwoju kapitana (który nominalnie gra na jakimś drzewkowym ale bez konieczności przeszkolenia możemy wsadzić do premki z tej nacji i grać – nasz kapitan wykona więcej wysoko premiowanych bitew – ot chociażby bonus dzienny ale też i lepiej premiowane bitwy na premkach). Więc raczej powinniśmy spojrzeć na nasze drzewka, czym gramy i co będziemy rozwijać. Nie ma sensu kupić okrętu dla okrętu by stał w porcie.

WOWs Jaki okręt za węgiel? Jaki poziom?

Teoretycznie obojętny. Praktycznie im wyższy tym lepiej (zarobek). Na wielu watkach polecają Georgię. U wielu Youtuberów to samo. Ale to jest błąd. Popatrzmy na obecny event. Dostajemy supekontener za wygraną okrętem X poziomu (nagroda jednorazowa, masz 40 dziesiątek możesz zdobyć 40 superkontenerów). I biorąc pod uwagę ten event można sobie wyobrazić kolejne. Dostajemy najlepsze prezenty tylko z okręty X poziomu (takie niestety jest World of Warships). Dlatego rozważania o Georgi czy innych dziewiątkach czy ósemkach nie mają sensu. Dla mnie Georgia może być już wycofana – nie będę płakał, że jej nie mam. Ja już mam mnóstwo premek, szans na skompletowanie 100% premek nie mam (mnóstwo już wycofanych na stałe). Trzeba myśleć na poważnie o przyszłości. Tylko okręty poziomu X są warte zakupu. No chyba, że macie już komplet. Wtedy faktycznie możemy sobie dywagować jaki najlepszy okręt. Ale znów czy IX jest warta zakupu? Ostatnio były bitwy asymetryczne dostępny max dla VIII. Co nam z okrętu, który będzie zbierał kurz. Oczywiście taka dycha pewnie też mocno grana nie będzie (no teraz jest rankingówka dla dych ale później?). Niemniej ta dycha w różnych momentach da Tobie najlepszą nagrodę (w sumie za sam fakt posiadania).

WOWs Jaki okręt za węgiel? Jaka klasa?

Oczywiście to już pytanie kosmetyczne ale niemniej warto na nie odpowiedzieć. Kupmy sobie okręt na którym nie będziemy się męczyli. Pod swój styl. Dopiero jak nie znajdziemy pomyślmy o czymś podobnym (np. gramy na ddekach to kupmy sobie zwinnego krążka z torpedami a może nawet i z dymem / gramy na bbekach to kupmy sobie ciężkiego krążka). Wtedy jest szansa, że w pełni wykorzystamy taki okręt premium (każdy okręt za węgiel jest okrętem premium).

WOWs Jaki okręt za węgiel? Inne czynniki do rozważenia

Po pierwsze kupon zniżkowy (odnawialny, 25%, dostajemy co 3 miesiące). Niby nic ale wychodzą z tego niezłe sumki. Więc dlaczego nie wydać na najdroższe okręty? Można kupić coś tańszego ale wtedy jak coś bardzo chcemy mieć i wiemy, że zaraz wycofają. Warto też przemyśleć sprawę jak dużo węgla zdobywamy w danym okresie. Może się okazać, że bardzo wolno a więc po co kupić coś poniżej X jeżeli kolejna szansa będzie za rok a może dłużej? Naprawdę, nie widzę powodu by kupować coś poniżej X poziomu.

WOWs Jaki okręt za węgiel? Co ja kupiłem?

Oczywiście, po tych moich wcześniejszych przemyśleniach jak napisze co kupiłem to wielu z Was pomyśli – pierdzielił, pierdzielił a kupił naj (lepszy/ bezpieczny itp itd). Kupiłem Thunderera. Niemniej przeleciałem całą check listę i wyszedł mi ten okręt. Głównie gram bbkami aczkolwiek bardziej blisko niż na dystans – w sumie liczę, że ten nowy zakup nauczy mnie pohamowania emocji i trzymania dystansu. Linia brytyjska nie jest moją ulubioną linią ale mam premki japońskie i niemieckie. Amerykańska mnie nie zachwyca a inne jeszcze mniej. Za to brytyjskie krążowniki jakoś polubiłem (czekam na polubienie pancerników). Więc tak – będę eskpił brytyjską. Przyda się. Podsumowując: brytyjski pancernik X poziomu. To mi wyszło. A co wyszło Wam?

Ostatnio na stronie

Do poczytania